Piano latino jazz poetry

klasika, jazz, tango, vlastní tvorba

Iva Bartošová - zpěv, klavír 
Jitka Břízová - housle

Kde nás uslyšíte?

MUSIC LAB, POESÍA DE RITMO

Opletalova, Brno

20.30 6.6.2018

Spolu s tanečnicí Janou Šafaříkovou vznikl nový projekt. 

Naše hudba nám zpívá z duše.  

Hrajeme to, co máme rády. A rády improvizujeme. Společně.

Přes hudbu klasickou jsme se dostaly k improvizaci - necháváme se inspirovat jazzem (jazz standardy), argentinským tangem (Piazolla, Gardel) a vymýšlíme i vlastní autorské skladby a texty. Iva tvoří klavírní básně, Jitka houslové balady.

Pro rok 2018 chystáme pravidelné hraní v kavárnách, klubech a malých scénách. 


Naše první demo:


Iva Bartošová

Je pianistka, zpěvačka, improvizátorka. Hudba je její vášní i profesí, současně se věnuje také její výuce a dělá jí radost předávat své zkušenosti těm, které to zajímá.

Hudební improvizace je pro mě jako otevřený prostor, který vybízí k tvoření, nabízí mnoho nových možností vyjádření sebe sama. Jsou to pocity, energie mezi posluchačem a hudebníkem, inspirace, radost, spontánní nápady jak sdělit staré novým způsobem.

Vzdělávala se v klasické hudbě, cítí se však být ovlivněna také jazzem a jinými hudebními žánry, tvoří své autorské skladby a texty. Hru na klavír studovala na brněnské konzervatoři, kde si s orchestrem zahrála Rapsodii v modrém Georga Gershwina a Klavírní koncert č. 2 Dmitrije Šostakoviče, vzdělávala se zde také v sólovém zpěvu. Hru na klavír dále rozvíjela na Kunstuniversität v Grazu a na Vysoké škole muzických umění v Bratislavě. Vystupovala v zahraničí (USA, Dánsko, Německo). U klavíru se také doprovází při zpěvu. Zajímají jí španělské rytmy, flamenco, renesanční hudba a to vše ji ovlivňuje v improvizaci u klavíru, které se věnuje.

Více si můžete poslechnout a přečíst na fb stránce Iva Bartošová/ piano, zpěv, autorské skladby 

Další nahrávky Ivy:


Jitka Břízová

Je houslistka, miluje hru na housle a vystupování je její vášní. Potřebuje vytvářet umělecké projekty a být v kontaktu s lidmi. Skoro 10 let působila ve východních Čechách, kde vyučovala a působila v oblasti komorní klasické hudby. Za zásadní považuje roční angažmá v orchestru v Mexiku. Nyní žije v Brně a hraje hudbu mnoha stylů - klasická hudba, latin jazz, klezmer, balady, folk a velice ráda improvizuje. Její život ji přináší nutkavou touhu tvorby - vytváří houslové balady. Jejím aktuálním projektem v rámci něhož zajišťuje hudební vystoupení nejenom pro soukromou sféru, je hudební agentura Arte per tutti. Ale více o ní se dozvíte, když hraje.

Živá tvorba je pro mne nyní nejlákavější součást mé hudební činnosti. Inspirace je mnoho a s Ivou máme ke tvorbě podobný přístup. V mojí tvorbě můžete poznat to, co nyní žiji. S nadšením dotvářím tvorbu Ivy houslovými tóny.  


Poslechněte si malou ukázku z tvorby Ivy: