Jitka Břízová
hudební prožitek je pro mne víc než sterilní dokonalost

Jitka Břízová - houslistka a hudební manažerka v jedné osobě
Jitka Břízová - houslistka a hudební manažerka v jedné osobě

Jsem houslistka

Miluju hru na housle. 


Vystupování je mojí vášní. 


Potřebuji vytvářet umělecké projekty a být v kontaktu s lidmi. Jsem proto zároveň hudební manažerkou.

Více o mne

se dozvíte, když hraju..

Hru na housle jsem studovala na Konzervatoři v Brně. Hudební zkušenosti jsem sbírala už v průběhu studií v mnoha orchestrech i uskupeních (orchestr Národního divadla Brno i Praha, Brněnští komorní sólisté, židovský klezmer HaChucpa) a také v rámci angažmá v Orchesta Sinfónica de Yucatán v Mexiku.

Mé nejoblíbenější uskupení je houslové duo. Posledních 10 let jsem v takovém uskupení vystupovala spolu s Ondřejem Koláčným. Nyní se hudbě pro 2 housle věnuji s Petrou Vojáčkovou (duo IRIS - klasická hudba), s Vojtěchem Drahoňovským (duo ECH - nespoutané housle).

Hudební management mi dává volnost v mých uměleckých aktivitách. Studovala jsem jej na Hudební fakultě Janáčkovy akademie v Brně. Mám za sebou 12 let zkušeností v oblasti hudby a organizace hudebních projektů všeho druhu. Je mi ctí domlouvat koncert klasické hudby pro kulturní instituci stejně jako pomáhat při výběru skladeb na svatební obřad. Spolupořádala jsem 
7 let Cyklus klasické hudby v Jičíně, podílela jsem se na organizaci Hudebních interpretačních kurzech Opočno (12 ročníků). Jsem autorkou hudebně-popularizačního projektu "A co Vy, pane kolego?!", který cestoval po školách České republiky a 5. díl byl součástí nabídky pro školy Národního divadla v Brně a také Filharmonie Zlín. Nyní spolupracuji také se spolkem ProART a zastupuji několik umělců v jejich koncertování.

Úzce spolupracuji s hudebním skladatelem Edgarem Omarem Rojasem Ruízem, se kterým jsem několik let hrála v ansámblu Vámonos jeho hudbu a novou mexickou tvorbu. 


Letošní sezóna je ve znamení nových projektů. Vstoupila jsem do pro mne nových stylů i spolupráce. Věnuji se autorské tvorbě i spolupráci na aranžích písní mých kolegů. Jsem členkou těchto souborů:


Piano Latino Jazz Poetry

Taneční melodie z latinské Ameriky hraji v našich úpravách s Ivou Bartošovou. 

demo: Astor Piazolla: Ave maria by PianistKlasickou hudbu hraji s Triem Talia, se kterým jsme letos natočily videoklip.
Moje houslové balady uslyšíte v podání houslového dua ECHProgram Setkání jsme vytvořili s Davidem Křížem, obsahuje písně známých autorských dvojic. 

Ženskou křehkost i divokost, spontaneitu využívám v duu Ženy - s kytaristkou Petrou Punčochářovou. 


Hudba je mojí vášní i celoživotní výzvou.