Poesía de ritmo

o vášni pro daný okamžik


 Klavírní improvizace Ivy Bartošové, zvuk houslí Jitky Břízové a tanec Jany Šafaříkové spojený v inspiraci okamžikem. 

Propojení tance a hudby je známé od pradávna. Stále si v sobě uchovalo stejnou přitažlivost. Vyprávění příběhů z dalekého jihu, řeč těla, zvuk houslí a klavíru v jedné syntéze.

Vlivy tanga a flamenca nás inspirují k vlastním improvizacím, hrajeme i světově známé skladby jako je Por una cabeza Carlose Gardela, Libertango a Oblivion Astora Piazolly, ale v naší úpravě a momentální inspiraci.

 Naše hudba a tanec vypráví o jednom příběhu. Příběhu života, ve kterém je místo pro vše: radost, smutek, lásku i vášeň.

Vášeň pro spontánní tvorbu

je nám vlastní.

Jana Šafaříková

Tančím od svých pěti let a je to pro mě neoddělitelná součást mého života. Vyzkoušela jsem spoustu tanečních stylů, avšak teprve ten flamenkový mě uchvátil svou barevnou škálou a takřka neomezeným prostorem pro taneční improvizaci, což umožňuje vyprávět příběhy sin palabras - beze slov. Setkání s Ivou, Jitkou a jejich vášní pro volnou hudební formu vyústilo v nesmírně inspirativní spolupráci, která ovlivňuje mé další taneční kroky.

Jitka Břízová

Žila jsem a pracovala rok v Mexiku. Tam jsem poznala a naučila se milovat latinskoamerickou hudbu. Argentinské tango a tvorbu A. Piazzolly mám v oblibě několik let, zařazuji ji pravidelně do svých projektů. Tato hudba souzní s mou představou o způsobu hudebního vyjádření temperamentní emocionality. Improvizace mne v posledních letech přitahuje stále více a v Ivě jsem našla partnerku pro tuto okamžitou tvorbu - je úžasné, že fungujeme na bázi intuice, bez nutnosti hromady slov.

Iva Bartošová

Nedávná návštěva Andalusie, poznání kultury ovlivněné sluncem, temperamentem, tancem i hudbou, to vše bylo zajímavou zkušeností a jedním z podnětů, proč jsem zkoušela improvizovat na hudbu flamenca a proč vznikla myšlenka spojit hudbu s tancem a vytvořit hudební příběh. Nakonec se k vlivu flamenca přidalo i argentinské tango.