Trio Talia

Kolik žen - tolik umění.

Veronika Vildmanová - soprán

Jitka Břízová - housle
Monika Chmelařová - klavír

    

           Každá se svým příběhem.

Hudba je pro nás radostí a niterným vyjádřením emocí.

Trio Talia

Ženské hudební trio, které vzniklo v roce 2015. Repertoár tvoří hudba od baroka po 21. století. 
S oblibou interpretují lidové písně v úpravách významných autorů (A. Dvořák, J. Malát, L. Janáček, V. Novák). Do svých pořadů zahrnují také skladby sólové, pro zpěv a klavír, pro housle a klavír. Všechny tři spojuje vztah k Českému ráji. Monika s Veronikou zde mají své kořeny, Jitka zde dlouhou dobu pobývala.  

K dramaturgické pestrosti přispívá spolupráce s dalšími interprety v rámci různých hudebních projektů (Ensemble Talia, Duo Talia).

V roce 2017 natočily svůj první hudení videoklip ke skladbě Ave Maria V. Vavilova. 

Veronika Vildmanová

soprán

Vedle informačních studií a knihovnictví na filosofické fakultě Univerzity Karlovy studovala na Pěvecké konzervatoři v Praze u prof. J. Soběhartové. Získala titul MBA v Jižní Koreji v oboru marketing management.

V odborném studiu zpěvu pokračuje soukromě
u M. Pospíšila. Vystupuje na koncertech komorní a duchovní hudby i jiných žánrů. Je také organizátorkou projektů a produkční.

Jitka Břízová

housle

Je původem z Brna a studovala hru na housle na tamější konzervatoři. Poté vystudovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně obor hudební management. Působí jako hudební manažerka a komorní a orchestrální hráčka (roční angažmá v orchestru státu Yucatán v Mexiku). Věnuje se popularizaci klasické hudby mezi dětskými diváky a soukromě vyučuje hru na housle. 

"Díky Triu Talia mám možnost sdílet svůj ženský přístup k hudbě v ansámblu. Každé naše setkání je čirá radost. Obdivuji tu sílu, kterou společně dokážeme vytvořit."

Monika Chmelařová

klavír

Vystudovala Konzervatoř v Pardubicích (ve třídě M. Hršela), poté Akademii múzických umění v Praze (ve třídě J. Panenky, I. Moravce a M. Langera). Absolvovala interpretační kurzy u významné pianistky N. Akopian. 

Je laureátkou několika soutěží, sólově vystupovala s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové a Jihočeskou komorní filharmonií. V současné době se věnuje pedagogické činnosti, hraje v komorních seskupeních a korepetuje.

"Trio Talia je pro mne vzácným spojením přátelství, radostných setkání, tvůrčí a umělecké
atmosféry a názorové různorodosti. 
Za to vše děkuji Veronice a Jitce, vážím si těchto setkání a těším se z našeho společného 
hraní."

hudba na svatebni obrad housle zpev klavir