5 let za námi

04.10.2022

Je tomu 5 let, kdy jsem založila hudební agenturu zaměřenou na zprostředkování hudebního doprovodu profesionální kvality pro soukromé akce. I přes pandemické roky jsme se dokázali v oboru udržet a fungovat. Hudební doprovod svatebních obřadů tvoří většinu objednávek našich služeb. 

Letos mohu říci, že jsme zařídili krásný hudební doprovod celkem pro 700 klientů. Je to až neuvěřitelné číslo. Ale pořád to děláme s úctou k mimořádnému okamžiku, ochotou vyjít vstříc každému přání a s důrazem na špičkovou hudební úroveň. 

V začátcích byla síť hudebníků malá - složená z kolegů ve východních Čechách a na jižní Moravě. Postupně jsme přidávali spolupracovníky v dalších částech republiky. Přibyla Praha, Olomouc, Zlín, Ostrava a tak dále. Kolegy jsem vybírala pečlivě - ze spolužáků ze studií, orchestrálních spoluhráčů, a nebo na základě doporučení, nahrávek a ověření jejich zkušeností. I dnes to dělám stejně.

Dnes naše portfolio čítá na 60 hudebníků z celé naší republiky. Dokážeme zajistit hudební obřad i v příhraničních částech a to většinou s dojezdem do 50 minut. Někdy vyjíždíme i za hranice - Polsko, Slovensko. Kombinace nástrojů, které si klienti přejí pro obřad, se z houslového dua rozšířila o klavír, kytaru, zpěv, violoncello, violu, harfu a poslední dobou i o saxofon. Samozřejmě máme k dispozici i smyčcové trio, smyčcové kvarteto nebo housle + cello a klavír.  


Umíme obřady zařizovat v angličtině, španělštině, němčině a češtině.  Pro snoubence máme k dispozici komunikaci přes email, WhatsApp, Messenger, telefonním hovorem a dokonce i videohovor, pokud dávají přednost komunikaci tváří v tvář. 

Orientujeme se v obřadech civilních, katolických se mší i beze mše, evangelických, husitských, unitářských, apoštolských, kvantových i s naprosto individuálním scénářem. Dokážeme pomoci vybrat správnou kombinaci hudebníků - vhodnou do kostela, na louku, na fotbalové hřiště, do lesa, na statek, do zahrady, na rozhlednu, pod skokanský můstek, na vinohrad, do chalupy, do hotelového resortu, na golfové hřiště, na zámek, do kaple.. Kromě bazénu je v podstatě možné cokoliv. Místa jsou různá a my se pořád učíme.

Hrajeme na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Někdy nám přimrzly kalhoty na sněhové pokrývce, jindy za velkého větru musel někdo z hostů držet notový stojan, aby neulítl celý. Ale i s takovými podmínkami se dokážeme popasovat. Někteří hudebníci jsou ochotní hrát i za teploty okolo nuly, jiní končí s hraním venku okolo 13 stupňů. Ctíme proto nároky klientů i našich hudebníků. Někdy doporučíme místo obřadu posunout blíže do stínu, jindy zajistit party stan, aby nástroje nezmokly. 

Náš repertoár se rozrostl o 60 písní. Přibyly melodie z nových filmů, seriálů nebo naopak se oprášily staré hitovky (Queen, Beatles, Presley). Ed Sheeran okouzlil celý svět a jeho píseň Perfect zahrají naši interpreti kdykoliv i ze spaní :).  

Filmová hudba k Bridgeton town, A star was Born stejně jako The Greatest Showman nadchla tisíce diváků a tak se tyto melodie dostaly i na náš notový pult. Ale nejčastěji hranou melodií stále zůstává A Thousand Years z trilogie Twighlight. 

Před 5 lety jsem tvrdila, že nemůžeme některé žánry vůbec hrát. Nicméně zejména ženichové měli mimořádná přání a tak máme v repertoáru kromě desítek melodií populární, muzikálové, filmové hudby také pár písní od Rammsteinů, AC/DC, Tří sester také první rap. Ta radost každého ženicha přicházejícího na svou melodii za to stojí. A názor na to může mít každý jiný..

 Při hraní vidíme na tvářích slzy, radost, dojetí i vděk. Jsme rádi, že můžeme plnit přání snoubenců a vytvořit nádhernou atmosféru k tak důležitému okamžiku, jakým svatební obřad je. Protože jenom živá hudba dokáže vytvořit kouzelnou atmosféru. Přes prsty hudebníků melodie promlouvají k srdcím všech přítomných.  

To, že se nám daří je poznat z hodnocení, emailů našich klientů. 

Jedna zpětná vazba za všechny: 

"Z celého srdce Vám děkujeme za vytvoření nádherné atmosféry na naší svatbě. Atmosféra byla úplně jiná, než kdyby se písně pustily z reproduktoru. 
Bylo to nádherné. "


My děkujeme Vám za 5 letou přízeň a těšíme se na další chvíle, kdy budeme moci stát po Vašem boku a hudbou kouzlit.