ECH! 

nespoutané housle

Jitka Břízová a Vojtěch Drahoňovský

Když se spojí školený profesionál a nespoutaný houslista, který rád improvizuje napříč hudebními styly tak vznikne bohatý koktejl, který má ohromný náboj.

Houslové duo ECH! hraje melodie, které vytváří sám život. Jeho tvorba je odrazem všeho, čeho se ve své hudební aktivitě oba houslisté dotkli - moravské lidové, world music, klasické hudby. To vše si přenáší do svých melodií. Jitka Břízová má za sebou studia klasické hudby, Vojtěch Drahoňovský si zvolil cestu nespoutané inspirace. Z části se jedná vždy o improvizaci v daný okamžik. Vytváří si tak osobitý hudební jazyk, který zaujme a pohladí.

Vojtěch a Jitka hrají melodie milostné, dojemné i radostné s kořeny v klezmeru, moravské lidové a klasice. Nejraději hrávají na open air festivalech, v klubech, kavárnách, na pouličních festivalech. Nejraději pro lidi, kteří poslouchají.

S chutí interpretují také staré klezmer melodie, argentinské tango, klasiku a vytváří svoje nikdy nekonečné melodie.

Stejně rádi hrají na svatebních obřadech melodie dle přání snoubenců, protože i to je místo, kde emoce zprostředkovávané hudbou jsou na prvním místě. 

Krajina (mé) duše

pořad slova, tance a hudby ve Vile Tugendhat

Po premiéře čistě tanečně-hudebního pořadu přibyly ke konceptu básně J. Skácela. Marta Vančurová přijala pozvání a celý pořad je věnován jí k narozeninám. 

2. 10. 2018 20.00 Vila Tugendhat

13. 11. 2018 20.00 Vila Tugendhat 


"Chci to slyšet.
Bůhví co mne nutí. Ale musím čekat na cinknutí, jinak by se moje srdce bálo." Jan Skácel

Povíme Vám příběh, který se nikdy nestal a přesto se vše již odehrálo. Básně kouzlené z prožité lásky. Hudba plná emocí života. Tanec ve víru slov a naděje.

Krajina (mé) duše

první autorský projekt dua ECH! 

Hudba nám otvírá duši. Housle dokáží vyprávět beze slov o letech našeho života. O dramatech, o lásce, o bolestech i o radostech. 

Náš první autorský projekt jsme uvedli letos v červenci ve Valdštejnské lodžii. Pozvání přijal Martin Dvořák, vynikající tanečník soudobého tance. 

Záznam celého představení 7. 7. 2018